Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
    wyszukiwanie zaawansowane     kategorie artykułów
 
Artykułów: 18
 1   2    Sortowanie:  Ilość na stronie:   
   Autor: Radhanatha Swami
Najwyższa zasada religii
Jezus, Haridas, Narottama das Thakur, Goswami zostali źle zrozumiani, a nawet oskarżani nie tylko przez świat, ale nawet przez ludzi własnej religii… Najwyższą zasadą religii jest...
  dodał: admin    opublikowano: 2016-11-19    przeczytano: 2624    komentarzy: 0             
kategoria: WYKŁADY MISTRZÓW     podkategoria: Radhanatha Swami
   Autor: William H. Deadwyler (Rawindra Swarupa Das)
Współczesna świadomość historyczna; jej przyczyna i uleczenie
Teraz chcemy pomóc wzniecić totalną rewolucję w ludzkiej świadomości. Jeśli nie uczynimy tego, świadomość Kryszny nie przetrwa. Świadomość Kryszny tak nie przystaje do współczesnego usposobienia, że jeśli my go nie wykorzenimy, ono wykorzeni świadomość Kryszny. Takie jest moje przekonanie i sądzę, że Kryszna da nam narzędzia i ukaże drogę pod warunkiem, że nasza wiara jest niezachwiana. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że, na przykład, poddanie imponującego gmachu indoeuropejskiej filologii temu samemu szczegółowemu badaniu jaki Sadaputa i Drutakarma poddali ewolucję ludzką, udowodni równie wiele anomalii i podwójnych standardów. Kuhn zauważa, nawiasem mówiąc, że przynajmniej w nauce stary paradygmat jest pozostawiony tylko wtedy, gdy podaje się nowy, bardziej satysfakcjonujący na miejsce poprzedniego. Musimy dostarczyć zatem taki.
  dodał: admin    opublikowano: 2016-11-02    przeczytano: 2173               
kategoria: Filozofia     podkategoria: Filozofia
   Autor: A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
Homoseksualny apetyt jest demoniczny
Dawniej (w kościele) nie zgadzali się na rozwód. Pierwsza zasada kiedyś to brak rozwodu. Potem ludzie zaczęli opuszczać kościół. Pozwolili więc na rozwody. Nie zgadzali się na aborcję. Znowu ludzie odchodzili. Teraz pozwalają na nią. A nawet na małżeństwo gejów. Czy mamy na to zezwolić jak kościół? 
  dodał: admin    opublikowano: 2016-10-08    przeczytano: 3936    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady Śrila Prabhupada     podkategoria: Praktyka duchowa i zasady unikania grzesznego życia
   Autor: A.C Bhaktivedanta Swami Prabhupada
W absolutnej władzy
Wielbiciel: Śrila Prabhupada, jesteśmy krytykowani, jako ruch Świadomości Kryszny o to, że postępujemy zgodnie z absolutnym autorytetem. Ludzie krytykują nas bo całkowicie polegamy na Twoim autorytecie (władzy) a także autorytecie pism świętych. Mówią, że nie jest to psychologicznie zdrowe podejście.
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 1455    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady Śrila Prabhupada     podkategoria: Polityka
   Autor: Hridayananda das Goswami
Czy osoba może osiągnąć zbawienie przez właściwie podążanie śladami Mahometa, Jezusa czy Mojżesza?
Witam, czytałem o świadomości Kryszny i myślę, że jest godna podziwu. Zawsze szanowałem wszystkie religie i wierzę, że wszystkie prowadzą do Boga, ale ja wierzę i identyfikuję się z islamem … Moje pytanie brzmi: czy osoba, która podąża jego lub jej religią lub ścieżką duchową, czy to chrześcijanin lub Żyd, muzułmanin, dżinista, bahaista, itp. Czy osoba osiągnąć zbawienie przez właściwie podążanie śladami Mahometa, Jezusa czy Mojżesza?        
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 274    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady - Hrdayananda dasa Goswami     podkategoria: Wykłady Hrdayananda dasa Goswamiego
   Autor: Hridayananda das Goswami
Indo-europejska filozofia
Jeśli spojrzeć na historię Judeo-chrześcijaństwa, można zobaczyć, że mieli oni taką postawę, powal i wyciągnij (knock-down, drag-out), co należało uznać za boskie. W judaizmie, aby powiedzieć, że coś jest boskie znaczy powiedzieć, że jest tak dobre, jak Bóg. To bardzo ciężka dualistyczna ontologia (natura istnienia i bycia). Dla nich Bóg jest zupełnie innym rodzajem bytu. W niektórych tradycjach judaistycznych nie można nawet wspominać, imienia Boga. Jest to uważane za obraźliwe, bo jest zbyt święte. Jednak w ruchu świadomości Kryszny, mamy indoeuropejską ontologię.Jeśli spojrzeć na indoeuropejska kulturę – Indie i przedchrześcijańską Europę- to rzeczywiście ta kultura rozwinęła filozofię. Prawdziwym problemem jest to, że zachodnia kultura nie stworzyła niezależnej, systematycznej, kompleksowej, tradycji filozoficznej. Chrześcijaństwo stało się filozoficzne i teologiczne dopiero po jego wprowadzeniu do Europy a nie wtedy, gdy było w Palestynie, wśród poborców podatkowych i rybaków.        
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 207    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady - Hrdayananda dasa Goswami     podkategoria: Wykłady Hrdayananda dasa Goswamiego
   Autor: Trivikrama Swami
Zrozumieć (plan) Boga
Chodzi tu o to, że Pan ma plan. Możemy to wywnioskować na podstawie faktu, że my też robimy plany. Czasami mówimy, że człowiek został stworzony na podobieństwo Boga. Skoro człowiek robi plany, myśli, czuje i pragnie to czemu mielibyśmy przypuszczać, że Bóg nie robi tych rzeczy? Ponieważ jednak nasze plany są wypaczone, gdyż kierujemy się w nich naszym osobistym zadowalaniem zmysłów, dlatego myślimy, że powinniśmy porzucić wszelkie czynności. Czasami podajemy przykład, że gdy dziecko powoduje zakłócenia, mówimy mu: ,,siedź i nie ruszaj się.'' Jednakże nie jest to normalne dla dziecka, ponieważ dusza jest aktywna. Dlatego jeśli damy mu jakieś odpowiednie zajęcie wówczas może być spokój. Taki jest cel naszego ruchu świadomości Kryszny- zaangażować każdego w transcendentalną służbę dla Pana. Wtedy będziemy rzeczywiście spokojni. Wówczas powstaje pytanie- jak to jest, że Pan również działa?        
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 297    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady - Trivikrama Swami     podkategoria: Wykłady Trivikrama Swamiego
   Autor: indiadivine.org
Czy chrześcijański Watykan był pierwotnie świątynią Sziwy?

Wszystkie religie są jednym i pochodzą z wedyjskiej Sanataną Dharmy. Słynny historyk PN Dąb twierdził, że słowo Watykan pochodzi od sanskryckiego słowa "Vatika", że "chrześcijaństwo" pochodzi od sanskryckiego słowa "Krishna-neeti" ("Etyka Kryszny" lub "droga Kryszny"), oraz że "Abraham" pochodzi od sanskryckiego słowa "Brahma". Twierdzi on ponadto, że zarówno chrześcijaństwo i islam pochodzi, od wierzeń wedyjskich.

  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 273    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Literatura naukowa i akademicka     podkategoria: Literatura naukowa i akademicka
   Autor: Stephen Knapp
Hinduizm musi się zjednoczyć lub przestanie istnieć
Typową cechą indyjskiej mentalności oraz ścieżki hinduizmu, czyli wedyjskiej ścieżki rozwoju duchowego, jest wspaniały indywidualizm oraz wolność każdej osoby w decydowaniu, czego chce i co jest najlepsze dla jej własnego rozwoju duchowego. Dlatego powszechnym jest to, że hinduiści działają indywidualnie, a niekoniecznie jako grupa. Nie ma w tym nic złego. Jest to ostatnia z wielkich kultur, która promuje najwyższą wolność osoby. Istnieje jednak ogromna potrzeba, która nie jest spełniana, aby hinduiści/dharmiści/wielbiciele, zwłaszcza w Indiach, zjednoczyli się i działali wspólnie, jako grupa, a nawet jako całe społeczeństwo, celem dalszego zachowania i chronienia swojej kultury, tradycji, oraz wolności jednostki.
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 142    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Świat wokół nas     podkategoria: Świat wokół nas
   Autor: Trivikrama Swami
Współpraca z Śrila Prabhupadem w centrum
Śakti-aveśa Śrila Prabhupada jest to, że w ciągu następnych 10 000 lat on może ingerować w życia wielbicieli. I dlatego też, w ostatnich chwilach swojego życia powiedział nam, że okażemy mu swoją miłość tym, jak będziemy ze sobą współpracować. Powinniśmy też utrzymywać Jego - Acaryę w centrum. Po tym, jak Śrila Prabhupada odszedł, były pewne problemy, dlatego, że wielbiciele nie przestrzegali tej instrukcji, i wielu spośród inicjujących mistrzów duchowych upadło, dlatego że oni imitowali Śrila Prabhupada. Zamiast współpracować dla utrzymania Śrila Prabhupada w centrum, oni samych siebie ustawiali w centrum. I w ten sposób tylu ludzi straciło wiarę i odeszło z ISKCONu, albo założyli swoje własne ruchy, albo też myślą, że jest jakaś inna osoba na poziomie Prabhupada i że to ją powinniśmy utrzymywać w centrum. Ale ja widzę w praktyce, że jeśli utrzymuję Śrila Prabhupada w centrum, to jak najbardziej mogę współpracować ze swoimi braćmi duchowymi. I jak to robimy, znajdujemy w tym wielką satysfakcję, bo wiemy, że to zadowala Śrila Prabhupada. Chociaż to są wyzwania, to kiedy stawiamy czoła tym wyzwaniom, widzimy, że Pan w sercu jest zadowolony.
  dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 130    komentarzy: 0     0   0  
kategoria: Wykłady - Trivikrama Swami     podkategoria: Wykłady Trivikrama Swamiego
 
 1   2 
 
OSTATNIE NA FORUM
Partia vedyjska
(12-12-2017 13:46:49)
 
Re: Polityka a ISKCON
(12-12-2017 13:22:44)
 
Odszedł bhakta Władek Anioła
(10-12-2017 13:46:47)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(10-12-2017 11:39:44)
 
Re: Bieżące komentarze
(10-12-2017 10:51:48)
 
Re: Ochrona krów
(07-12-2017 19:56:31)
 
Re: Boski plan dla Polski
(06-12-2017 12:53:23)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project